Events Calendar Pro - en to fi translation catalogue (792 entries)

en:  and
fi:  ja

en:  months
fi:  kuukausia

[ctx: "Remove" label for selected term.]
en: (remove)
fi: (poista)

[ctx: "onwards" as in "from TIME onwards"]
en: %1$s onwards
fi: %1$s tästä hetkestä

[ctx: "until" as in "from DATE until DATE"]
en: Until %1$s
fi: tähän %1$s

en: %1$s %2$s %3$s. Click to select %4$s.
fi: %1$s %2$s %3$s. Klikkaa valitaksesi %4$s.

en: %1$s %3$sView %2$s%3$s
fi: %1$s %3$sNäytä %2$s%3$s

en: %1$s Settings
fi: %1$s Asetukset

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: %1$s at %2$s to %3$s at %4$s.
fi: %1$s paikassa %2$s - %3$s paikassa %4$s.

en: %1$s for week of %2$s
fi: %1$s viikolle %2$s

en: %1$s now
fi: %1$s nyt

en: %1$s to %2$s.
fi: %1$s - %2$s.

en: %d instances of this event have been created through %s. <a href="%s" target="_blank">Learn more.</a>
fi: %d tapausta tästä tapahtumasta on luotu %s. <a href="%s" target="_blank">Opi lisää.</a>

en: %d%% complete
fi: %d%% valmis

en: %s Details
fi: %s yksityiskohdat

en: %s Link
fi: %s Linkki

en: %s draft updated.
fi: %s luonnos päivitetty.

en: %s for week of %s
fi: %s viikolle kohteesta %s

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: %s scheduled.
fi: %s ajastettu.

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: &larr; Back to %s
fi: &larr; Takaisin näkymään %s

en: (See all)
fi: (Katso kaikki)

en: + %d More | + %d More
fi[0]: + %d Lisää
fi[1]: + %d Lisää

en: +1 more | +%s more
fi[0]: +1 lisää
fi[1]: + %s lisää

en: , and
fi: , ja

en: , and
fi: , ja

en: 2nd day
fi: 2. päivä

en: 3rd day
fi: 3. päivä

en: 4th day
fi: 4. päivä

en: 5th day
fi: 5. päivä

en: 6th day
fi: 6. päivä

en: 7th day
fi: 7. päivä

en: <b>%1$s</b> requires <b>PHP %2$s</b> or higher. | <b>%1$s</b> require <b>PHP %2$s</b> or higher.
fi[0]: <b>%1$s</b> vaatii <b>PHP %2$s</b> tai uudemman.
fi[1]: <b>%1$s</b> vaativat <b>PHP %2$s</b> tai uudemman.

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
fi: <p>Valitse oletus paikka ja järjestäjä. Aseta oletusosoitetiedot säästäksesi aikaa, kun lisää uutta paikkaa tai järjestäjää.</p><p>Voit ohittaa nämä asetukset, kun lisäät uuden tapahtuman.</p>

en: <span class="tribe-nav-label">Next</span> <span>&raquo;</span>
fi: <span class="tribe-nav-label">Seuraava</span> <span>&raquo;</span>

en: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Previous</span>
fi: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Edellinen</span>

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Add
fi: Lisää

en: Add %1$s
fi: Lisää %1$s

en: Add Exception
fi: Lisää poikkeus

en: Add Exclusion
fi: Lisää poikkeus

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add a filter
fi: Lisää suodatin

en: Add another
fi: Lisää toinen

en: Add field
fi: Lisää kenttä

en: Add more events
fi: Lisää tapahtumia

en: Additional %1$s Fields
fi: Lisä %1$s kentöt

en: Additional Fields
fi: Lisäkentät

en: Address
fi: Osoite

en: Address:
fi: Osoite:

en: After
fi: Jälkeen

en: After HTML
fi: HTMLn jälkeen

en: All
fi: Kaikki

en: All %1$s
fi: Kaikki %1$s

en: All %1$s for %2$s
fi: Kaikki %1$s ajalle %2$s

en: All Day
fi: Koko päivä

en: All Day.
fi: Koko päivä.

en: All Events Link
fi: Kaikkien tapahtumien linkki

en: All day
fi: Koko päivä

[ctx: All day label for event]
en: All day
fi: Koko päivä

en: An all day event every [interval] day(s) at [start_time], repeating until [series_end_date]
fi: Koko päivän tapahtuma joka [interval] päivä alkaen [start_time], toistuen ja päättyen [series_end_date]

en: An all day event every [interval] day(s), repeating indefinitely
fi: Koko päivän tapahtuma joka [interval] päivä(ä), toistuen loputtomasti

[ctx: An unspecified end date]
en: an unspecified date
fi: määrittelemätön päivämäärä

en: Apr
fi: Huhti

en: April
fi: Huhtikuu

en: Are you sure you want to delete this exclusion?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän poikkeuksen?

en: Are you sure you want to remove this recurrence?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän esiintymän?

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
fi: Oletko varma että haluat siirtää kaikki tapahtumien toistuvuudet roskakoriin?

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän kentän ja sen datan kaikista tapahtumista?

[ctx: As in: day 12 of the month]
en: of the month
fi: kuukauden

en: Aug
fi: Elo

en: August
fi: Elokuu

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Automatically remove recurring event instances older than this
fi: Poista automaattisesti toistuvan tapahtuman esiintymät, jotka ovat tätä vanhempia

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Before HTML
fi: Ennen HTML

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
fi: Ennen uuden viestiketjun avaamista, tee haku varmistaaksesi, ettei ongelmaasi ole jo käsitelty. Kun avaat viestiketjun, varmista että tarjoat niin paljon yksityiskohtia ongelmasta kuin voit (kuvakaappauksia tai kuvalähetyksiä jos mahdollista), ja varmista, että olet tunnistanut voiko lisäosa / teema -konflikteilla olla vaikutusta ongelmaasi.

[ctx: Begins the line indicating on which month the event will occur]
en: in
fi: /

[ctx: Begins the line indicating what day of the week the event will occur on]
en: On
fi: /

[ctx: Begins the line indicating when a recurrence time starts]
en: At
fi: /

[ctx: Begins the line indicating when a recurrence time starts]
en: From
fi: Milloin

en: Border Color
fi: Kehyksen väri

en: Border Radius
fi: Kehyksen säde

en: Break from Series
fi: Irrota sarjasta

en: Break this event out of its series and edit it independently
fi: Irrota tämä tapahtuma tapahtumasarjasta ja muokkaa sitä yksittäisenä tapahtumana

en: Calendar Link
fi: Kalenterin linkki

en: Calendar Links
fi: Kalenterin linkit

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Exclusion
fi: Poissuljettava kategoria

en: Change the default view for Mobile users.
fi: Vaihda oletusnäkymä mobiilikäyttäjille.

en: Check this to only show weekdays on Week View. This also affects the Events by Week widget.
fi: Merkitse tämä ainoastaan jos haluat arkipäivien näkyvän viikkonäkymässä. Tämä vaikuttaa myös Tapahtumat viikossa vimpaimeen.

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: City
fi: Kaupunki

en: Clean up recurring events after
fi: Puhdista toistuvat tapahtumat jälkeen

en: Click to toggle datepicker
fi: Klikkaa valitaksesi päivämäärä

en: Color
fi: Väri

en: Completed!
fi: Valmis!

en: Completion Message
fi: Valmistumisviesti

[ctx: Confirmation message]
en: Are you sure you want to convert this recurring event instance into a single event? This cannot be undone.
fi: Oletko varma että haluat muuttaa toistuvan tapahtuman yksittäiseksi tapahtumaksi?Tätä toimintaa ei voi peruuttaa.

en: Contact your Host or your system administrator and ask to upgrade to the latest version of PHP.
fi: Ota yhteyttä operaattoriisi tai järjestelmänvalvojaan ja kysy päivitystä uusimpaan PHP versioon.

en: Contain
fi: Sisältää

en: Content
fi: Sisältö

en: Convert this occurrence to a single %1$s.
fi: Käännä tämä toistuvuus yksittäiseksi %1$s.

en: Cost
fi: Kustannus

en: Countdown Completed Text:
fi: Lähtölaskenta valmis teksti:

en: Countdown Number
fi: Lähtölaskennan numero

en: Countdown Text
fi: Lähtölaskennan teksti

en: Country
fi: Maa

en: Cover
fi: Peitto

en: Create recurring events in advance for
fi: Luo toistuvia tapahtumia etukäteen

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Content
fi: Mukautettu sisältö

en: Custom Fields
fi: Muokatut kentät

en: Custom field deleted.
fi: Muokattu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Muokattu kenttä päivitetty.

en: Custom recurrences must have a type selected.
fi: Custom-toistuvuuksilla täytyy olla tyyppi valittuna.

en: Custom recurrences must have all data present.
fi: Custom-toistuvuuksilla täytyy kaikilla olla dataa olemassa.

en: Customizable HTML to display after the event.
fi: Muokattava HTML joka näytetään tapahtuman jälkeen.

en: Customizable HTML to display before the event.
fi: Muokattava HTML joka näytetään ennen tapahtumaa.

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date in YYY-MM-DD or YYYY-MM format
fi: Päivä joko YYYY-MM-DD tai YYYY-MM muodossa.

en: Date out of range.
fi: Päivämäärä rajauksen ulkopuolella.

en: Date/Time
fi: Päivä/Aika

en: Day
fi: Päivä

en: Day of week
fi: Viikonpäivä

en: Days
fi: Päivää

en: Dec
fi: Joulu

en: December
fi: Joulukuu

en: Default
fi: Oletus

en: Default Content
fi: Oletussisältö

en: Default address
fi: Oletusosoite

en: Default city
fi: Oletuskaupunki

en: Default country
fi: Oletusmaa

en: Default mobile view
fi: Oletus mobiilinäkymä

en: Default organizer
fi: Oletusjärjestäjä

en: Default phone
fi: Oletuspuhelinnumero

en: Default postal code/zip code
fi: Oletuspostinumero

en: Default state/province
fi: Oletuskunta/provinssi

en: Default venue
fi: Oletuspaikka

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Series Permanently
fi: Poista sarja pysyvästi

en: Delete This
fi: Poista tämä

en: Delete all events in this series permanently
fi: Poista kaikki tämän sarjan tapahtumat lopullisesti

[ctx: Describes a day of the month (e.g. "day 5" or "day 27")]
en: day %1$s
fi: päivä %1$s

en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: Description of the Events By Week Widget.]
en: Display %1$s by day for the week.
fi: Näytä %1$s päivittäin tämän viikon osalta.

[ctx: Description of the Events Calendar Widget.]
en: Displays this month's events.
fi: Näyttää tämän kuukauden tapahtumat.

en: Descriptions
fi: Kuvaukset

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Display Images
fi: Näytä kuvat

en: Display Seconds
fi: Näytä sekunnit

en: Display:
fi: Näytä:

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
fi: Näyttää tapahtumapaikkakohtaisen listan tapahtumista.

en: Displays the time remaining until a specified event.
fi: Näyttää tiettyyn tapahtumaan jäljellä olevan ajan.

en: Displays this month’s events.
fi: Näyttää tämän kuukauden tapahtumat.

en: Distance
fi: Etäisyys

en: Distance unit
fi: Etäisyyden yksikkö

en: Draft
fi: Luonnos

en: Draft %s
fi: Luonnos %s

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Duplicate
fi: Monista

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit All
fi: Muokkaa kaikkia

en: Edit Future Events
fi: Muokkaa tulevia tapahtumia

en: Edit Recurring Event
fi: Muokkaa toistuvaa tapahtumaa

en: Edit Series
fi: Muokkaa sarjaa

en: Edit Single
fi: Muokkaa yksittäistä

en: Edit Upcoming
fi: Muokkaa tulevaa

en: Edit all events in this series
fi: Muokkaa kaikkia tapahtumia tässä sarjassa

en: Edit series
fi: Muokkaa sarjaa

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Color
fi: Sähköpostin väri

en: Email Typography
fi: Sähköpostin typografia

en: Enable the After HTML (below) on shortcodes.
fi: Aktivoi HTML jälkeen (alapuolella) lyhytkoodeilla.

en: Enable the Before HTML (below) on shortcodes.
fi: Aktivoin HTML jälkeen (alapuolella) lyhytkoodeissa.

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Ends
fi: Loppuu

en: Enter Location. Search for %s by Location.
fi: Anna sijainti. Etsi %s sijainnin mukaan.

en: Enter a custom Google Maps API key
fi: Anna muokattu Google Maps API avain

en: Enter a search keyword.
fi: Anna haun avainsana.

en: Enter a venue name or ID.
fi: Anna paikan nimi tai ID.

en: Enter an author login or ID.
fi: Annan kirjoittajan login tai ID.

en: Enter an organizer name or ID.
fi: Anna järjestäjän nimi tai ID.

en: Enter field label
fi: Anna kentän otsikko

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view. Example: %1$s
fi: Anna muoto jota käytetään viikonpäivissä. Tätä käytetään kun viikonpäiviä näytetään viikkonäkymässä. Esimerkki: %1$s

en: Enter your API Key
fi: Anna API avaimesi

en: Error:
fi: Virhe:

en: Event Cats
fi: Tapahtumakategoriat

en: Event Cost
fi: Tapahtuman hinta

en: Event Count
fi: Tapahtuman lähtölaskenta

en: Event Countdown
fi: Tapahtuman lähtölaskenta

en: Event Description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event Details
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event Navigation
fi: Tapahtuman navigointi

en: Event Options
fi: Tapahtuman valinnat

en: Event Series
fi: Tapahtumasarja

en: Event Time
fi: Tapahtuman aika

en: Event Title
fi: Tapahtuman otsikko

en: Event Venue
fi: Tapahtuman paikka

[ctx: Event admin duplicate link label.]
en: Duplicate
fi: Monista

[ctx: Event admin list duplicate link aria label.]
en: Duplicate event
fi: Monista tapahtuma

en: Event will not occur:
fi: Tapahtuma ei tapahdu:

en: Event:
fi: Tapahtuma:

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Bar
fi: Tapahtumien valikko

en: Events Countdown
fi: Tapahtuman lähtölaskenta

en: Events Featured Venue
fi: Tapahtumat Esille nostetut Tapahtumapaikka

en: Events List
fi: Tapahtumalista

en: Events Per Page
fi: Tapahtumat per sivu

en: Events View
fi: Tapahtumien näkymä

en: Events:
fi: Tapahtumat:

en: Every
fi: Joka

en: Exceptions
fi: Poikkeukset

en: Exclude
fi: sulje pois

en: Featured
fi: Kiinnitetty

en: Featured Events
fi: Kiinnitetyt tapahtumat

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Feb
fi: Helmi

en: February
fi: Helmikuu

en: Field Label
fi: Kentän otsikko

en: Field Type
fi: Kentän tyyppi

en: Fifth
fi: Viides

en: Fill
fi: Täyttö

en: Filter Bar
fi: Suodatusvalikko

en: Filters
fi: Suodattimet

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Fix geolocation data
fi: Korjaa paikannuksen tiedot

en: Fix venues data
fi: Korjaa tapahtumapaikkojen tiedot

en: Fixed geolocation data for %d venues
fi: Paikannustiedot korjattiin %d tapahtumapaikalle

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Navigation
fi: Alatunnisteen navigaatio

en: Fourth
fi: Neljäs

en: Frequency of recurring event must be a number
fi: Tapahtuman toiston tiheyden täytyy olla numero

en: Friday
fi: Perjantai

en: Front-end recurring event instances toggle
fi: Toistuvan tapahtuman näyttämisen käyttäjävalinta

en: Future Event
fi: Tuleva tapahtuma

en: Generate JSON-LD data
fi: Generoi JSON-LD data

en: Get %1$s
fi: Hae %1$s

en: Get Directions
fi: Ajo-ohjeet

en: Google Maps API geocode resolution is only supported with a custom API key.
fi: Google Maps API geokoodaus resoluutio on tuettua vain muokatulla API avaimella.

en: Google Maps API replied with an error status to the request: %s
fi: Google Maps API antoi virheen pyyntöön: %s

en: Google Maps API response is missing some data.
fi: Google Maps API vastauksesta puuttuu jotakin dataa.

en: Google Maps API returned a malformed response.
fi: Google Maps API palautti virheellisesti muotoillun vastauksen.

en: Happens
fi: Tapahtuu

en: Has %s
fi: on %s

en: Heading
fi: Otsikko

en: Heading Color
fi: Ylätunnisteen väri

en: Headings
fi: Otsikot

en: Height
fi: Korkeus

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Details
fi: Piilota yksityiskohdat

en: Hide Recurring %s
fi: Piilota toistuvat %s

en: Hide location search
fi: Piilota paikkahaku

en: Hide related events
fi: Piilota liittyvät tapahtumat

en: Hide weekends on Week View
fi: Piilota viikonloput viikkonäkymästä

en: Highlight Color:
fi: Korosta väri:

en: Hooray!
fi: Jippii!

en: Horizontal Layout
fi: Vaakasuuntainen asettelu

en: Icon Color
fi: Kuvakkeen väri

en: If fields are left empty when they're submitted, automatically fill them in with these values.
fi: Jos kenttiä on jätetty tyhjäksi lähetettäessä, automaattisesti täydennä ne näillä arvoilla

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
fi: Jos tämä on ensimmäinen kerta, kun käytät Events Calendar Pro:ta, olet hyvässä vauhdissa luomaan ensimmäistä tapahtumaasi. Tässä muutamia perusasioita, jotka olemme huomanneet hyödyllisiksi uusille käyttäjille:

en: Ignored
fi: Huomiotta

en: In a location
fi: Sijainnissa

en: Include
fi: Sisällytä

en: Is
fi: On

en: Is Not
fi: Ei ole

en: Jan
fi: Tammi

en: January
fi: Tammikuu

[ctx: Joins the last item in a list of items (i.e. the "and" in Monday, Tuesday, and Wednesday)]
en: and
fi: ja

en: Jul
fi: Heinä

en: July
fi: Heinäkuu

en: Jun
fi: Kesä

en: June
fi: Kesäkuu

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Kilometers
fi: Kilometriä

en: Label Color
fi: Merkinnän väri

en: Label Typography
fi: Merkinnän typografia

[ctx: Label for an all-day event.]
en: All day
fi: Koko päivä

[ctx: Label for option to set a custom color.]
en: Custom
fi: Muokattu

[ctx: Label for the "countdown to a single event" option.]
en: Next upcoming event
fi: Seuraava tuleva tapahtuma

[ctx: Label for the "countdown to a single event" option.]
en: Specific event
fi: Määrätty tapahtuma

[ctx: Label for the map pin control]
en: Map Pin
fi: Kiinnitä kartta

en: Labels
fi: Tarrat

en: Last
fi: Viimeinen

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Layout:
fi: Ulkoasu:

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Typography
fi: Linkin typografia

[ctx: Link ot the Events Manager page]
en: Manager
fi: Manageri

[ctx: Link title]
en: Convert to Single
fi: Käännä yksittäiseksi

en: Links
fi: Linkit

en: List
fi: Lista

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Location
fi: Sijainti

en: Longitude
fi: Pituusarvo

[ctx: Lowercase plural name of the Series post type]
en: series
fi: sarjat

[ctx: Lowercase singular name of the Series post type]
en: series
fi: sarjat

en: Map
fi: Kartta

en: Map view search distance limit
fi: Karttanäkymän haun etäisyyden raja

en: Mar
fi: Maalis

en: March
fi: Maaliskuu

en: Match all
fi: Vaadi kaikki

en: Match any
fi: Vaadi yksi

en: Max Width
fi: Maksimi leveys

en: Maximum Events
fi: Tapahtumien maksimimäärä

en: May
fi: Toukokuu

en: Message to display when the countdown is complete.
fi: Viesti joka näytetään kun lähtölaskenta on valmis.

en: Miles
fi: Mailia

en: Mini Calendar
fi: Minikalenteri

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month Separator
fi: Kuukausi erotin

en: Month View Events Per Day
fi: Kuukausinäkymä tapahtumat per päivä

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
fi: Kuukausittaisessa mukautetussa toistossa päivä ei voi olla tyhjä.

en: Months
fi: Kuukautta

en: Move all events in this series to the Trash
fi: Siirrä kaikki tämän sarjan tapahtumat Roskakoriin

en: Multi-day
fi: Monipäiväinen

en: Name
fi: Nimi

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Near
fi: Lähellä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New %s
fi: Uusi %s

en: Next
fi: Seuraava

en: Next %1$s
fi: Seuraavat %1$s

en: Next Event
fi: Seuraava tapahtuma

en: Next day
fi: Seuraava päivä

en: Next month
fi: Seuraava kokous

en: Next week
fi: Seuraava viikko

en: No
fi: Ei

en: No %s found
fi: Ei %s löytynyt

en: No %s found in Trash
fi: Ei %s löytynyt roskakorista

en: No Default
fi: Ei oletusta

en: No default set
fi: Ei oletusta asetetettuna

en: No results were found for %1$s in or near <strong>"%2$s"</strong> this week. Try searching another week.
fi: Ei löytynyt tuloksia %1$s tai lähellä <strong>"%2$s"</strong> tällä viikolla. TKokeile toista viikkoa.

en: No results were found for %1$s in or near <strong>"%2$s"</strong>.
fi: Ei tuloksia %1$s tai lähellä <strong>"%2$s"</strong>.

en: No results were found for this week. %1$s
fi: Ei tuloksia tälle viikolle. %1$s

en: No results were found for this week. Try searching another week.
fi: Tuloksia ei löytynyt tälle viikolle. Kokeile toista viikkoa.

en: No saved organizers yet.
fi: Ei vielä tallennettuja järjestäjiä.

en: No saved venues yet.
fi: Ei vielä tallennettuja tapahtumapaikkoja.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not an event post.
fi: Ei tapahtuma-postaus.

en: Note: the Day View only supports YYYY-MM-DD date formats as well as relative date formats like "yesterday", "today", "tomorrow", "+3 days", etc.
fi: Huomio: Päivänäkymä tukee ainoastaan YYYY-MM-DD muotoa kuten suhteellisia muotoja kuten  "eilen", "tänään", "huomenna", "+3 päivää", jne.

en: Notices
fi: Huomiot

en: Nov
fi: Marras

en: November
fi: Marraskuu

en: Number of events to list below the mini calendar:
fi: Näytettävien tapahtumien määrä minikalenterin listalla:

en: Number of events to show per day:
fi: Kuinka monta tapahtumaa näytetään per päivä:

en: Number of events to show:
fi: Näytettävien tapahtumien määrä:

en: Oct
fi: Loka

en: October
fi: Lokakuu

en: On
fi: Ajankohtana

en: On &#8220;Next Event&#8221; type of countdown, this text will only show when there are no events to show.
fi: Seuraavan tapahtuman laskurissa, tämä teksti näkyy vain kun tapahtumia ei ole näytettävänä.

en: On and After
fi: Parhaillaan ja jälkeenpäin

en: On and Before
fi: Parhaillaan ja ennen

en: On hover
fi: Päällä

en: On the
fi: Päivänä

en: Once
fi: Kerran

en: One all day event on [single_date]
fi: Yksi koko päivän tapahtuma [single_date]

en: One all day event on [single_date] at [start_time]
fi: Yksi koko päivän tapahtuma [single_date] klo [start_time]

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
fi: Yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia. <br> (Korvaa oletusluettelon.)

en: One event on [single_date] at [start_time]
fi: Yksit tapahtuma [single_date] klo [start_time]

en: One multi-day event starting on [single_date]
fi: Yksi monipäiväinen tapahtuma alkaen [single_date]

en: One multi-day event starting on [single_date] at [start_time]
fi: Yksi monipäiväinen tapahtuma alkaen [single_date] klo [start_time]

en: One per line
fi: Yksi per rivi

en: Ongoing
fi: Menossa

en: Only Featured Events
fi: Ainoastaan mainostetut tapahtumat

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Options (one per line)
fi: Vaihtoehdot (yksi per rivi)

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections
fi: Tässä valitut asetukset yliajavat ne jotka on valittu yleisissä teema-asetuksissa ja globaaleissa elementeissä.

en: Organizer
fi: Järjestäjä

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
fi: Järjestäjä ajastettu: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele järjestäjä</a>

en: Other
fi: Muut

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
fi: Muutoin, jos olet seikkailunhaluinen, voit jatkaa Tapahtumat-valikkoon ja luoda ensimmäisen tapahtumasi.

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
fi: Meidän päätavoitteemme on auttaa sinua menestymään, ja siinä määrin kuin mahdollista, autamme sinua vianmäärityksessä, räätälöinnissä ja hienosäädöissä. Vaikka emme voi rakentaa koko sivustoa sinulle, ja emme voi taata, että pystymme integroimaan projektisi 100% jokaiseen teemaan tai lisäosaan, teemme kaikkemme johtaaksemme sinua oikeaan suuntaan ja tehdäksemme sinut - ja asiakkaasi - tyytyväisiksi.

[ctx: Parenthetical text for the link to the entire series.]
en: (See All)
fi: (Näytä kaikki)

en: Pending
fi: Jonossa

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone Color
fi: Puhelimen väri

en: Phone Typography
fi: Puhelimen typografia

en: Photo Background Color
fi: Valokuvan taustaväri

en: Photo View
fi: Valokuvanäkymä

[ctx: Placeholder label for taxonomy filter dropdown.]
en: Select a Taxonomy Term
fi: Valitse taksonomian termi

[ctx: Placeholder text for a day of the week (or days of the week) before the user has selected any]
en: [day]
fi: [päivä]

[ctx: Placeholder text for a month (or months) before the user has selected any]
en: [month]
fi: [kuukausi]

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
fi: ja

[ctx: Plural name of the Series post type]
en: Series
fi: Sarjat

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Prev
fi: Edellinen

en: Preview Series
fi: Esikatsele sarja

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous %1$s
fi: Edelliset %1$s

en: Previous month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previous week
fi: Edellinen viikko

en: Price
fi: Hinta

[ctx: Qualifying the "different day". Example: "day" in "day 12 of the month"]
en: day
fi: päivä

en: RSVP/Tickets
fi: RSVP/Liput

en: RSVP/Tickets are not available in preview mode.
fi: RSVP/Liput eivät ole käytössä esikatselussa.

en: Radio
fi: Valintanappi

en: Radio Buttons
fi: Valintanapit

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Recurrence Count
fi: Toistuvuuden määrä

en: Recurrence Description
fi: Toistuvuuden kuvaus

en: Recurrence Description:
fi: Toiston kuvaus:

en: Recurrence End Date
fi: Toistuvuuden päättymisajankohta

en: Recurrence Rules
fi: Toistumissäännöt

en: Recurrence meta should not be empty.
fi: Toistuvuus-metakenttä ei saa olla tyhjä.

en: Recurring
fi: Toistuva

en: Recurring %1$s.
fi: Toistuvat %1$s.

en: Recurring %s
fi: Toistuva %s

en: Recurring %s:
fi: Toistuvat %s:

en: Recurring Event
fi: Toistuva tapahtuma

en: Recurring Event:
fi: Toistuva tapahtuma:

en: Recurring Events Active
fi: Aktiiviset toistuvat tapahtumat

en: Recurring event data is still being generated for this event. Don&#146;t worry, you can safely navigate away &ndash; the process will resume in a bit in the background.
fi: Toistuvan tapahtuman dataa yhä generoidaan tälle tapahtumalle. Älä huoli, voit turvallisesti navigoida tästä pois - prosessi jatkuu taustalla.

en: Recurring event instances
fi: Toistuvan tapahtuman esiintymät

en: Recurring events will be created this far in advance
fi: Toistuvat tapahtumat luodaan tähän saakka etukäteen

[ctx: Recurring label for event in events list widget.]
en: Recurring
fi: Toistuva

[ctx: Recurring label for event in featured venue widget.]
en: Recurring
fi: Toistuva

en: Region
fi: Alue

en: Related %s
fi: Aiheeseen liittyvät %s

en: Related Events
fi: Vastaavat tapahtumat

en: Related Events Settings
fi: Samankaltaisten Tapahtuminen asetukset

en: Remove
fi: Poista

en: Restore Series
fi: Palauta sarja

en: Restore all events in this series from the Trash
fi: Palauta kaikki tämän sarjan tapahtumat Roskakorista

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Schedule multiple events
fi: Ajasta useita tapahtumia

en: Search
fi: Etsi

en: Search %s
fi: Etsi %s

en: Second
fi: Toinen

en: Select a State
fi: Valitse osavaltio

en: Select a Taxonomy Term
fi: Valitse taksonomian termi

en: Select an %1$s
fi: Valitse %1$s

en: Select date.
fi: Valitse päivä.

en: Sep
fi: Syys

[ctx: Separator for event organizers in events list widget.]
en: and
fi: ja

en: September
fi: Syyskuu

en: Series
fi: Sarja

en: Series ends
fi: Sarja päättyy

en: Series ends on this date
fi: Sarja loppuu tällä päivällä

[ctx: Series relationship marker prefix, w/o colon.]
en: Event Series
fi: Tapahtuman sarjat

[ctx: Series relationship marker prefix, with colon.]
en: Event Series:
fi: Tapahtuman sarja:

en: Series:
fi: Sarjat:

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
fi: Aseta etäisyys, jonka sisältä sijaintihaku hakee.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Show
fi: Näytä

en: Show Details
fi: Näytä yksityiskohdat

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
fi: Näytä vain kunkin toistuvan tapahtuman ensimmäinen esiintymä (vaikuttaa vain lista-tyyppisiin näkymiin).

en: Show seconds?
fi: Näytä sekunnit?

en: Single Event
fi: Yksittäinen tapahtuma

en: Single Exception
fi: Kerran poikkeava

en: Single Recurrence
fi: Kerran toistuva

[ctx: Singular name of Venue Category, without the Linked Post label, for rewrite purposes.]
en: category
fi: kategoria

[ctx: Singular name of the Series post type.]
en: Series
fi: Sarjat

en: Sold out
fi: Loppuunmyyty

en: Some additional field data still needs to be updated (unfortunately, we were unable to continue to update things automatically).
fi: Jotkin kentän datat pitää yhä päivittää (valitettavasti, emme voineet jatkaa päivityksiä automaattisesti).

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
fi: Jaa sarja kahtia tästä kohtaa, luoden uuden sarjan, joka sisältää sekä tämän tapahtuman, että myös tulevat tapahtumat.

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

en: State (US) Or Province (Int)
fi: Osavaltio (USA) tai maakunta

en: Street
fi: Katu

en: Subscribe to Calendar
fi: Tilaa kalenteriin

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Support
fi: Tuki

en: Tag
fi: Avainsana

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Text
fi: Teksti

en: Text Area
fi: Tekstikenttä

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Thanks for buying Events Calendar PRO! From all of us at The Events Calendar, we sincerely appreciate it. If you're looking for help with Events Calendar PRO, you've come to the right place. We are committed to helping make your calendar be spectacular... and hope the resources provided below will help get you there.
fi: Kiitoksia Events Calendar PRO ostoksestasi! Meiltä kaikilta täältä The Events Calendar kunnioitamme sitä. Jos etsit tukea Events Calendar PRO - ohjelmaan, olet tullut oikeaan paikkaan. Olemme sitoutuneita tekemään kalenterista erityisen... ja toivomme että alla olevat resurssit auttavat sinua siinä.

[ctx: The "week of" header]
en: Week of %s
fi: Viikko / %s

en: The Events Calendar Pro
fi: The Events Calendar PRO

en: The Events Calendar Pro, a premium add-on to the open source The Events Calendar plugin (required), enables recurring events, custom attributes, venue pages, new widgets and a host of other premium features.
fi: The Events Calendar Pro, premium lisäosa avoimen koodin The Events Calendar plugin (pakollinen), mahdollistaa toistuvat tapahtumat , muokatut attribuutit, paikan sivut, uudet vimpaimet ja muita erityisominaisuuksia.

[ctx: The abbreviated minutes duration label]
en: mins
fi: minuutit

[ctx: The abbreviated seconds duration label]
en: secs
fi: sekunnit

[ctx: The archive for events for multiple organizers, "/organizers/" URL string component.]
en: organizers
fi: järjestäjät

[ctx: The archive for events, "/organizer/" URL string component.]
en: organizer
fi: järjestäjä

[ctx: The archive for events, "/venue/" URL string component.]
en: venue
fi: paikka

en: The current default address is: %s
fi: Nykyinen oletusosoite on: %s

en: The current default city is: %s
fi: Nykyinen oletuskaupunki on: %s

en: The current default country is: %s
fi: Nykyinen oletusmaa on: %s

en: The current default organizer is: %s
fi: Nykyinen oletusjärjestäjä on: %s

en: The current default phone is: %s
fi: Nykyinen oletuspuhelin on: %s

en: The current default postal code/zip code is: %s
fi: Nykyinen oletuspostinumero on: %s

en: The current default state/province is: %s
fi: Nykyinen oletuskunta/provinssi on: %s

en: The current default venue is: %s
fi: Nykyinen oletustapahtumapaikka on: %s

[ctx: The days duration label]
en: days
fi: päivää

[ctx: The default text for the 'today' button's title and aria-label on the Week View.]
en: Click to select the current week
fi: Klikkaa valitaksesi nykyinen viikko

[ctx: The default text label for the "today" button on the Week View.]
en: This Week
fi: Tämä viikko

[ctx: The description of the Countdown Widget.]
en: Displays the time remaining until a specified event.
fi: Näyttää jäljellä olevan ajan ennen tiettyä tapahtumaa.

[ctx: The description of the Featured Venue Widget.]
en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
fi: Näyttää listan tulevista tapahtumista määrätyssä paikassa.

[ctx: The first-letter abbreviation for Friday]
en: F
fi: P

[ctx: The first-letter abbreviation for Saturday]
en: S
fi: L

[ctx: The first-letter abbreviation for Wednesday]
en: W
fi: K

[ctx: The hours duration label]
en: hours
fi: tunnit

[ctx: The label for the amount of events to show in the Featured Venue Widget.]
en: Show:
fi: Näytä:

[ctx: The label for the event field of the Countdown Widget.]
en: Event:
fi: Tapahtuma:

[ctx: The label for the field of the title of the Featured Venue Widget.]
en: Title:
fi: Otsikko:

[ctx: The label for the field to change the displayed text on countdown completion.]
en: Countdown Completed Text
fi: Lähtölaskenta suoritettu teksti

[ctx: The label for the layout field of the Week Widget.]
en: Layout:
fi: Ulkoasu:

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the Featured Venue Widget.]
en: Generate JSON-LD data
fi: Muodosta JSON-LD data

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the List Widget.]
en: Generate JSON-LD data
fi: Muodosta JSON-LD data

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the Month Widget.]
en: Generate JSON-LD data
fi: Muodosta JSON-LD data

[ctx: The label for the option to enable JSON-LD in the Week View Widget.]
en: Generate JSON-LD data
fi: Generoi JSON-LD data

[ctx: The label for the option to enable city display in the List Widget.]
en: City
fi: Kaupunki

[ctx: The label for the option to enable cost display in the List Widget.]
en: Price
fi: Hinta

[ctx: The label for the option to enable country display in the List Widget.]
en: Country
fi: Maa

[ctx: The label for the option to enable organizer display in the List Widget.]
en: Organizer
fi: Järjestäjä

[ctx: The label for the option to enable phone display in the List Widget.]
en: Phone
fi: Puhelin

[ctx: The label for the option to enable region display in the List Widget.]
en: State (US) Or Province (Int)
fi: Osavaltio (US) tai lääni (Int)

[ctx: The label for the option to enable street display in the List Widget.]
en: Street
fi: Katu

[ctx: The label for the option to enable venue display in the List Widget.]
en: Venue
fi: Paikka

[ctx: The label for the option to enable website display in the List Widget.]
en: Website
fi: WWW-sivusto

[ctx: The label for the option to enable zip/postal code display in the List Widget.]
en: Postal Code
fi: Postinumero

[ctx: The label for the option to filter the List Widget events via a taxonomy.]
en: Add a filter:
fi: Lisää suodatin:

[ctx: The label for the option to hide the Featured Venue Widget if no upcoming events.]
en: Hide this widget if there are no upcoming events.
fi: Piilota tämä vimpain jos ei ole tulevia tapahtumia.

[ctx: The label for the option to show seconds in the countdown widget.]
en: Show seconds?
fi: Näytä sekunnit?

[ctx: The label for the taxonomy and/or option in the List Widget.]
en: Operand:
fi: Operandi:

[ctx: The label for the title field of the Countdown Widget.]
en: Title:
fi: Otsikko:

[ctx: The label for the title field of the Month Widget.]
en: Title:
fi: Otsikko:

[ctx: The label for the title field of the Week Widget.]
en: Title:
fi: Otsikko:

[ctx: The label for the type field of the Countdown Widget.]
en: Countdown to:
fi: Lähtölaskenta kohti:

[ctx: The label for the venue field of the Featured Venue Widget.]
en: Venue:
fi: Paikka:

[ctx: The label of the confirm button in the Occurrence redirect dialog.]
en: Okay
fi: Okei

[ctx: The label to choose the venue to show in the Featured Venue Widget.]
en: Choose a venue.
fi: Valitse paikka.

en: The latitude and longitude for your venue could not be fetched. The Google Maps API daily query limit has been reached!. %1$s
fi: Latituede ja longitude arvoja ei löytynyt paikallesi. Google Maps APIn päivittäinen kyselylimitti on ylittynyt!. %1$s

en: The maximum number of events this widget should show.
fi: Maksimimäärä tapahtumia joita tämän vimpaimen pitäisi näyttää.

[ctx: The name of the Countdown Widget.]
en: Events Countdown
fi: Tapahtumien lähtölaskenta

[ctx: The name of the Events By Week Widget.]
en: %1$s By Week
fi: %1$s viikolla

[ctx: The name of the Featured Venue.]
en: Events Featured Venue
fi: Tapahtumien kohdistettu paikka

[ctx: The name of the Month Widget.]
en: %1$s Calendar
fi: %1$s kalenteri

en: The number of events to display per page day in month view. Defaults to the value set in Events > Settings.
fi: Näytettävien tapahtumien lukumäärä per sivu kuukausinäkymässä. Oletuksen määritellään Tapahtumat  > Asetukset.

en: The number of events to display per page in List, Map, Photo, and Summary View.
fi: Tapahtumien lukumäärä joka näytetään Lista-, Kartta-, Kuva- ja Yhteenvetonäkymässä.

[ctx: The plural case for "years" in the recurrence rules of an event, e.g. "Every 3 years"]
en: years
fi: vuotta

[ctx: The singular case for "year" in the recurrence rules of an event, e.g. "Every 1 year"]
en: year
fi: vuosi

[ctx: The text for the horizontal layout option.]
en: Horizontal
fi: Vaakasuora ulkoasu

[ctx: The text for the vertical layout option.]
en: Vertical
fi: Pystysuora ulkoasu

[ctx: The text label for the Map View.]
en: Map
fi: Kartta

[ctx: The text label for the Photo View.]
en: Photo
fi: Kuva

[ctx: The text label for the Summary View.]
en: Summary
fi: Yhteenveto

[ctx: The text label for the Venue View.]
en: Venue
fi: Paikka

[ctx: The text label for the Week View.]
en: Week
fi: Viikko

[ctx: The text of the link that will take the user to the Venue edit screen.]
en: update the venue address or use latitude & longitude
fi: päivitä paikan osoite tai käytä leveys- ja pituusasteita

[ctx: The text of the link that will trigger an attempt to fix the Venues geolocation information.]
en: try again
fi: yritä uudestaan

[ctx: The text shown before indicating the Series the Event is in relation with.]
en: Event Series:
fi: Tapahtuman sarja:

[ctx: The title for the meta data section of the List Widget.]
en: Display:
fi: Näyttö:

[ctx: The title for the selected taxonomy section of the List Widget.]
en: Filters:
fi: Suodattimet:

[ctx: The title of the Month Widget.]
en: %1$s Calendar
fi: Events Calendar

[ctx: The title of the dialog that will inform the user the browser will be redirected to a new Occurrence edit screen.]
en: Recurring event updated
fi: Toistuva tapahtuma päivitetty

en: There was an error while trying to fix the Venues geolocation information: %s
fi: Tapahtui virhe kun paikkojen geokoodaustietoa yritettiin korjata: %s

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this week.
fi: Ei löytynyt tuloksia <strong>"%s"</strong> tällä viikolla.

en: Third
fi: Kolmas

en: This %1$s
fi: Tämä %1$s

en: This %1$s does not have a mappable address.
fi: Tällä %1$s ei ole osoitetta kartalle.

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintaa ei voi peruuttaa.

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time
fi: Aika

en: Time Separator
fi: Ajan erotin

en: Times:
fi: Ajat:

en: Title
fi: Otsikko

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To begin using Events Calendar Pro, please install the latest version of
fi: Jotta voit käyttää Events Calendar PRO lisäosaa, asenna viimeisin versio

en: Today Button
fi: Tänään painonappi

en: Toggle multiday %s
fi: Vaihda monipäiväinen %s

en: Trash Series
fi: Sarja roskakoriin

en: Trashed
fi: Roskakorissa

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Type: %s %s
fi: Kirjoita: %s %s

en: Typography
fi: Typografia

en: Unable to continue processing recurring event data. Please reload this page to continue/try again.
fi: Ei voitu jatkaa toistuvan tapahtuman datan prosessointia. Päivitä sivu uudestaan jatkaaksesi/yrittääksesi uudelleen.

en: Upcoming
fi: Tuleva

en: Upgrade your recurring events.
fi: Päivitä toistuvat tapaamiset.

en: Use Default View
fi: Käytä oletusnäkymää

en: Use a custom list of countries
fi: Käytä mukautettua maalistaa

en: Use a search keyword to only show matching events.
fi: Käytä haun avainsaa vain löytyviin tapahtumiin.

en: Use date:
fi: Käytä päivää:

en: Use in Block Editor
fi: Käytä Lohkoeditorissa

en: Use latitude + longitude
fi: Käytä leveysaste + pituusaste -arvoja

en: Use pattern:
fi: Käytä kuviota:

en: Use this field if you want to override the auto-generated descriptions of event recurrence
fi: Käytä tätä kenttää, jos haluat ylikirjoittaa tapahtuman toistuvuuden automaattisesti luodut kuvaukset

[ctx: Used when displaying the word "day" in "the last day" or "the first day"]
en: day
fi: päivä

[ctx: Used when displaying the word "days" in e.g. "every 3 days"]
en: days
fi: päivää

[ctx: Used when displaying the word "month" in e.g. "every month"]
en: month
fi: kuukausi

[ctx: Used when displaying the word "months" in e.g. "every 3 months"]
en: months
fi: kuukautta

[ctx: Used when displaying the word "week" in "the last week" or "the first week"]
en: week
fi: viikko

[ctx: Used when displaying the word "weeks" in e.g. "every 3 weeks"]
en: weeks
fi: viikkoa

[ctx: Used when displaying the word "year" in e.g. "every year"]
en: year
fi: vuosi

[ctx: Used when displaying the word "years" in e.g. "every 2 years"]
en: years
fi: vuotta

[ctx: Used when displaying: "the fifth Monday" or "the fifth day"]
en: the fifth %1$s
fi: viides %1$s

[ctx: Used when displaying: "the first Monday" or "the first day"]
en: the first %1$s
fi: ensimmäinen %1$s

[ctx: Used when displaying: "the fourth Monday" or "the fourth day"]
en: the fourth %1$s
fi: neljäs %1$s

[ctx: Used when displaying: "the last Monday" or "the last day"]
en: the last %1$s
fi: viimeinen %1$s

[ctx: Used when displaying: "the second Monday" or "the second day"]
en: the second %1$s
fi: toinen %1$s

[ctx: Used when displaying: "the third Monday" or "the third day"]
en: the third %1$s
fi: kolmas %1$s

en: Venue
fi: Tapahtumapaikka

en: Venue Details
fi: Paikan yksityiskohdat

en: Venue Latitude
fi: Tapahtumapaikan leveysaste

en: Venue Longitude
fi: Tapahtumapaikan pituusaste

en: Venue Title
fi: Paikan otsikko

en: Venue location map
fi: Paikan sijainti kartalla

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
fi: Tapahtumapaikka ajoitettu: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele tapahtumapaikkaa</a>

en: Venue:
fi: Tapahtumapaikka:

en: Version 1
fi: Versio 1

en: Vertical Layout
fi: Pystysuora asettelu

en: Video Embed
fi: Videon upotus

en: View
fi: Näytä

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View %s Details
fi: Näytä %s yksityiskohdat

en: View All Add-Ons
fi: Näytä kaikki lisäosat

en: View More
fi: Näytä enemmän

en: View Options
fi: Näytä valinnat

en: View Series
fi: Näytä sarja

en: View Start Date
fi: Näytä aloituspäivä

en: View more %1$s at %2$s.
fi: Näytä enemään %1$s / %2$s.

en: Virtual
fi: Virtuaalinen

en: Watch Button
fi: Katso nappula

en: We need to update the additional field data for some of your events.
fi: Joihinkin tapahtumiisi on päivitettävä lisäkenttien dataa.

en: We will use the Google Maps API to get that information. Doing this may take a while (approximately 1 minute for every 200 venues).
fi: Käytämme Google Maps API rajapintaa hakeaksemme tämän tiedon. Se vie toki hetkisen aikaa (noin 1 minuutti jokaista 200 tapahtumapaikkaa kohden).

en: Website
fi: WWW-sivusto

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Week day format
fi: Viikonpäivän muotoilu

en: Week of %s
fi: Viikko / %s

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Weeks
fi: Viikkoa

en: Which month will the event recur in?
fi: Missä kuussa tapahtuma toistuu?

en: Width
fi: Leveys

en: Year
fi: Vuosi

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
fi: Vuosittaisessa mukautetussa toistossa päivä ei voi olla tyhjä.

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are about to split this series in two.
fi: Olet aikeissa jakaa tämän sarjan kahtia.

en: You are currently editing all events in a recurring series.
fi: Olet parhaillaan muokkaamassa kaikki tapahtumia toistuvan tapahtuman sarjassa

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
fi: Voit käyttää tätä asetusta asettaaksesi erityisiä, yksittäisiä oletusasetuksia uusille tapahtumapaikoille joita luot (näitä ei käytetä oletuspaikalle).

en: You have venues for which we don't have geolocation data.
fi: Sinulla on paikkoja joilla ei ole määritelty geosijainnin dataa.

en: You have venues for which we don't have geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
fi: Sinulla on tapahtumapaikkoja joista meillä ei ole paikannustietoa. <a href='%s'>Paina tästä luodaksesi se</a>.

en: You must select a recurrence end date
fi: Sinun täytyy valita toiston päättymispäivä

en: Zip
fi: Postinumero

en: Zoom Link
fi: Zoomauslinkki

en: a different day:
fi: toinen päivä:

en: a different time:
fi: eri aika:

[ctx: additional field update]
en: All fields have been updated!
fi: Kaikki kentät on päivitetty!

[ctx: additional field update]
en: An unexpected error stopped the update from completing.
fi: Odottamaton virhe esti päivityksen valmistumasta.

[ctx: additional field update]
en: Working&hellip;
fi: Toimiva&hellip;

[ctx: additional fields update trigger]
en: Click here to run the updater.
fi: Klikkaa tästä ajaaksesi päivittäjän.

en: after
fi: jälkeen

en: all
fi: kaikki

en: all day
fi: koko päivä

en: and
fi: ja

[ctx: custom monthly option for recurrence rule type dropdown]
en: monthly (custom)
fi: kuukausittain (muokattu)

[ctx: custom recurrence time separator]
en: to
fi: -

[ctx: custom recurrence time/date separator]
en: the
fi: /

[ctx: custom weekly option for recurrence rule type dropdown]
en: weekly (custom)
fi: viikottain (muokattu)

[ctx: custom yearly option for recurrence rule type dropdown]
en: yearly (custom)
fi: vuosittain (muokattu)

en: daily
fi: päivittäin

[ctx: daily option for recurrence rule type dropdown]
en: daily
fi: päivittäin

en: day
fi: päivä

en: days
fi: päivää

[ctx: debug geodata]
en: Geocode request failed (%1$s - %2$s)
fi: Geokoodauksen pyyntö epäonnistui (%1$s - %2$s)

[ctx: debug recurrence]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: debug recurrence]
en: incorrect slug
fi: väärä kestolinkki

[ctx: debug recurrence]
en: invalid date
fi: väärä päivämäärä

[ctx: dialog cancel button text]
en: Cancel
fi: Peruuta

[ctx: dialog option for all events]
en: All %s
fi: Kaikki %s

en: event
fi: tapahtuma

en: events
fi: tapahtumat

[ctx: events list widget setting]
en: Limit to featured events only
fi: Rajoita vain valokeilaan nostettuihin tapahtumiin

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
fi: Kiinnitetty %s

en: fifth
fi: viides

en: first
fi: ensimmäinen

en: fourth
fi: neljäs

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 1
fi: päivä 1

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 10
fi: päivä 10

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 11
fi: päivä 11

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 12
fi: päivä 12

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 13
fi: päivä 13

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 14
fi: päivä 14

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 15
fi: päivä 15

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 16
fi: päivä 16

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 17
fi: päivä 17

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 18
fi: päivä 18

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 19
fi: päivä 19

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 2
fi: päivä 2

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 20
fi: päivä 20

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 21
fi: päivä 21

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 22
fi: päivä 22

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 23
fi: päivä 23

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 24
fi: päivä 24

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 25
fi: päivä 25

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 26
fi: päivä 26

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 27
fi: päivä 27

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 28
fi: päivä 28

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 29
fi: päivä 29

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 3
fi: päivä 3

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 30
fi: päivä 30

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 31
fi: päivä 31

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 4
fi: päivä 4

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 5
fi: päivä 5

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 6
fi: päivä 6

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 7
fi: päivä 7

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 8
fi: päivä 8

[ctx: label for day of month dropdown]
en: day 9
fi: päivä 9

[ctx: label for day of month dropdown]
en: fifth Sunday
fi: viides sunnuntai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: first Monday
fi: ensimmäinen maanantai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: first Sunday
fi: ensimmäinen sunnuntai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: fourth Sunday
fi: neljäs sunnuntai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: last Friday
fi: viimeinen perjantai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: last Monday
fi: viimeinen maanantai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: last Saturday
fi: viime lauantai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: last Sunday
fi: viimeinen sunnuntai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: last day
fi: viimeinen päivä

[ctx: label for day of month dropdown]
en: second Monday
fi: toinen maanantai

[ctx: label for day of month dropdown]
en: third Sunday
fi: kolmas sunnuntai

en: last
fi: viimeinen

[ctx: list separator for final two elements]
en: and
fi: ja

en: map
fi: kartta

en: month
fi: Kuukausi

en: monthly
fi: kuukausittain

en: monthly (custom)
fi: kuukausittain (muokattu)

[ctx: monthly option for recurrence rule type dropdown]
en: monthly
fi: kuukausittain

en: months
fi: kuukautta

en: never
fi: ei koskaan

en: next day
fi: seuraava päivä

[ctx: number suffix for numbers ending in 1]
en: %1$sst day
fi: %1$s päivä

[ctx: number suffix for numbers ending in 2]
en: %1$snd day
fi: %1$s päivä

[ctx: number suffix for numbers ending in 3]
en: %1$srd day
fi: %1$s päivä

[ctx: number suffix for numbers ending in something other than 1, 2, or 3]
en: %1$sth day
fi: %1$s päivä

en: once
fi: kerran

[ctx: once option for recurrence rule type dropdown]
en: once
fi: kerran

en: photo
fi: Kuva

[ctx: placeholder used where the true day of the day is determined dynamically]
en: day
fi: päivä

en: recurring %1$s
fi: Toistuva %1$s

en: remove
fi: poista

en: same day
fi: sama päivä

en: second
fi: toinen

en: see all
fi: Näytä kaikki

en: starting %s
fi: aloitus %s

en: summary
fi: yhteenveto

en: the 10th day of the month
fi: Kuukauden 10. päivä

en: the 11th day of the month
fi: Kuukauden 11. päivä

en: the 12th day of the month
fi: Kuukauden 12. päivä

en: the 13th day of the month
fi: Kuukauden 13. päivä

en: the 14th day of the month
fi: Kuukauden 14. päivä

en: the 15th day of the month
fi: Kuukauden 15. päivä

en: the 16th day of the month
fi: Kuukauden 16. päivä

en: the 17th day of the month
fi: Kuukauden 17. päivä

en: the 18th day of the month
fi: Kuukauden 18. päivä

en: the 19th day of the month
fi: Kuukauden 19. päivä

en: the 1st day of the month
fi: Kuukauden 1. päivä

en: the 20th day of the month
fi: Kuukauden 20. päivä

en: the 21st day of the month
fi: Kuukauden 21. päivä

en: the 22nd day of the month
fi: Kuukauden 22. päivä

en: the 23rd day of the month
fi: Kuukauden 23. päivä

en: the 24th day of the month
fi: Kuukauden 24. päivä

en: the 25th day of the month
fi: Kuukauden 25. päivä

en: the 26th day of the month
fi: Kuukauden 26. päivä

en: the 27th day of the month
fi: Kuukauden 27. päivä

en: the 28th day of the month
fi: Kuukauden 28. päivä

en: the 29th day of the month
fi: Kuukauden 29. päivä

en: the 2nd day of the month
fi: Kuukauden 2. päivä

en: the 30th day of the month
fi: Kuukauden 30. päivä

en: the 31st day of the month
fi: Kuukauden 31. päivä

en: the 3rd day of the month
fi: Kuukauden 3. päivä

en: the 4th day of the month
fi: Kuukauden 4. päivä

en: the 5th day of the month
fi: Kuukauden 5. päivä

en: the 6th day of the month
fi: Kuukauden 6. päivä

en: the 7th day of the month
fi: Kuukauden 7. päivä

en: the 8th day of the month
fi: Kuukauden 8. päivä

en: the 9th day of the month
fi: Kuukauden 9. päivä

en: the same day:
fi: sama päivä:

en: the same time:
fi: sama aika

en: third
fi: kolmas

en: week
fi: Viikko

en: weekly
fi: viikottain

en: weekly (custom)
fi: viikottain (muokattu)

[ctx: weekly option for recurrence rule type dropdown]
en: weekly
fi: viikottain

en: weeks
fi: viikkoa

en: yearly
fi: vuosittain

en: yearly (custom)
fi: vuosittain (muokattu)

en: years
fi: vuotta
